Transzdiszciplináris megközelítéssel kutatunk a környezet- és társadalomtudományok határterületein.
Projektek
Összes megtekintése »Természetalapú megoldásokkal a közösségekért
Természetalapú megoldások a biológiai sokféleség és az éghajlati válság kezeléséhez szükséges társadalmi változások érdekében.
Bővebben...Jobb döntések a biodiverzitás és az emberek érdekében
Megérteni és befolyásolni a biodiverzitást érintő döntéshozatali folyamatokat.
Bővebben...Éghajlatváltozás okozta egészségügyi veszélyek enyhítése
Az éghajlat, az egészség és az ökoszisztémák közötti kapcsolatrendszert vizsgáljuk.
Bővebben...Integrált városi élelmiszerellátás
A városi élelmezési környezet fejlesztése – kulturálisan megfelelő, megfizethető, természetbarát módon előállított élelmiszerekkel.
Bővebben...Hírek
Összes megtekintése »Interjú Mihók Barbara ökológus, mentálhigiénés szakemberrel
•
Arról kérdezték kollégánkat, Mihók Barbarát, hogy hogyan vezetett az ökológiától az útja a mentálhigiénéig, hogyan függ össze az egészség és a jóllét, a természet és az egészség, miért fontos a mentálhigiénében az integritás, mit jelent a környezeti igazságosság.
A beszélgetés a Multidiszciplináris Egészség és Jóllét című folyóirat első számában jelent meg.
Bővebben...Ökológiai Gazdálkodók Második Téli Találkozója
•
Január 30–31-én rendezték meg az Ökológiai Gazdálkodók Második Téli Találkozóját, amelynek a 2022-es hajdúnánási találkozó után Jászfényszaru adott helyet. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), a Zsámboki Biokert és az Agrár Európa által szervezett esemény több mint 100 résztvevőjét nagyrészt gazdálkodók tették ki, akik azért találkoztak ebben a viszonylag még kevésbé elfoglalt időszakban, hogy megosszák egymással a regeneratív és ökológiai gazdálkodásban szerzett tapasztalataikat és tudásukat. A konferencia során plenáris előadások és párhuzamos szekciók során az előadók és résztvevők arra keresték a választ, hogyan lehet olyan gazdálkodási formát kialakítani, amely nem kizsákmányolja, hanem gyógyítja a földet?
Bővebben...Közös Jelek Kutatócsoport és Valóságlabor: a hallássérültek társadalmi beilleszkedésének elősegítése
•
Gálné Gabriella, a Közös Jelek Kutatócsoport és Valóságlabor kutatójának tollából olvashatunk a YouCount projekt szegedi esetéről.
Bővebben...Muszáj figyelembe vennünk a természet értékeit, ha meg akarjuk állítani a bolygó pusztítását
•
A növekedés fókuszú értékrendünk áll a környezet pusztításának hátterében – állapította meg 82 kutató 13.000 tanulmány elemzésével. Az erről szóló jelentés, amit 139 ország kormányának delegáltjai fogadtak el, külön fejezetet szentel annak, hogy mit lehetne tenni a fenntarthatóbb és társadalmilag igazságosabb jövő érdekében. A jelentés vezető szerzői között magyar kutató is van, Kelemen Eszter, az ESSRG vezető kutatója.
Bővebben...A Szápári Ökofarmon készült, az azonnali.hu-n megjelent beszélgetésünk folytatása
•
Az azonnali.hu oldalon megjelent egy interjúnk, amit Palik Anikóval és Ferenccel, a Szápári Ökofarm és Biomalom tulajdonosaival készítettünk. Íme a beszélgetés folytatása:
Bővebben...Kelemen Eszter az őrségi munkánkról a Klubrádióban
•
Kelemen Eszter a Klubrádió Ép ésszel című műsorában beszélt arról a munkánkról, amit 3 éve kezdtünk el az Őrségi Nemzeti Park munkatársaival, helyi gazdálkodókkal és más szereplőkkel közösen az Őrségben. Az együttműködés célja az, hogy az Őrség értékes rétjein gazdag növény- és állatvilág éljen a helyi gazdálkodók tájtisztelő gazdálkodási gyakorlatainak köszönhetően.
Bővebben...